Vyberte si správně!

Posted by

Ať už vybíráte jakýkoli produkt, vždy vás bude zajímat na prvním místě kvalita a hned následně cena. U 3D tiskáren se však kvalita předem těžko ověřuje, protože i když budete mít parametry přesnosti, nemusí mít zase dostatečně pevnou konstrukci či ložiska v požadované kvalitě nebo nedostatečně kvalitní motory nebo řemeny. Pak se může u vyrobených modelů stát, že každá vrstva bude posunuta a povrch výrobku pak nebude rovný.

Jak tedy ověřit předem kvalitu?
Nejjednodušší je, nechat si vytisknout požadovaný model na vytipovaných tiskárnách. Někdy totiž, právě pro vaši potřebu, mohou mít drahé stroje znatelně horší kvalitu než levnější.
Důležitým parametrem, který je potřeba zvážit, je, velikost prostoru pro tisk. Předem musíte vědět, jak velké modely budete tisknout, abyste opravdu vybrali dobře.

Není nepodstatné také zvážit, kde budete práci vykonávat. Výborné a velmi drahé stroje bývají také ale velmi hlučné. Pokud tedy budete tisknout v kanceláři, musíte si vybrat takový stroj, který nebude rušit vás a ostatní při práci.